Councillors & Clerk

Please see below for the Cllrs elected, uncontested at the local elections on 2nd May 2019:

Cllr G Duckmanton

Cllr J Washer – Chair (appointed at the May 2021 Annual Meeting of the Parish Council)

Cllr Wendy Astill – appointed as a temporary Cllr by Derbyshire Dales District Council in April 2021

Cllrs Registers of Disclosure of Pecuniary Interests for 2019 – 2020 are in PDF formats, which can be read by clicking on the Cllr’s name. 2021 – 2022 will follow after the July 2021 meeting.

Clerk – Fiona Raistrick

For all enquiries please contact the Clerk – 01335 300 102 or email